AKTUALNOŚCI

Informacja o wynikach eliminacji szkolnych II Konkursu Wiedzy Prawnej od Przewodniczących Komisji Szkolnych

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom II Konkursu Wiedzy Prawnej, Przewodniczącym Komisji Szkolnych i wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przeprowadzenie etapu szkolnego za realizację tego przedsięwzięcia.
Bardzo prosimy Przewodniczących Komisji Szkolnych o przesłanie za pomocą poniższego formularza wymaganych regulaminem informacji do 21 lutego 2020 r. (piątek).

Informacja o wynikach eliminacji szkolnych II Konkursu Wiedzy Prawnej

Autor: Katarzyna Wyrobek, 18 lutego 2020 r.

Materiały do przeprowadzenia etapu szkolnego II Konkursu Wiedzy Prawnej

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że materiały do przeprowadzenia etapu szkolnego II Konkursu Wiedzy Prawnej zostały rozesłane drogą mailową z adresu: konkurswiedzyprawnej@gmail.com, na adresy podane przez Państwa w formularzach zgłoszeniowych, 12 lutego 2020 r. w godzinach porannych.

W razie nieotrzymania materiałów lub jakichkolwiek trudności technicznych prosimy Przewodniczących Komisji Szkolnych o kontakt z koordynatorem konkursu - Panią Katarzyną Wyrobek pod numerem telefonu 692 416 970 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Jednocześnie informujemy, że etap szkolny II Konkursu Wiedzy Prawnej powinien rozpocząć się w zgłoszonych szkołach 18 lutego (wtorek) 2020 r. o godzinie 10.00.

Autor: Katarzyna Wyrobek, 16 lutego 2020 r.

Zaproszenie do udziału w II Konkursie Wiedzy Prawnej w roku szkolnym 2019/2020

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu
ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego
do wzięcia udziału w II Konkursie Wiedzy Prawnej.


Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.

Kluczowy akt prawny, z którego korzystać będą uczestnicy w finale Konkursu, stanowi Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Liczymy, że pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania państwa i aktywności obywatelskiej, pozwoli kształtować wśród młodzieży postawy szacunku do prawa i odpowiedzialności za podejmowane działania i życie społeczne.

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do 20 grudnia 2019 r. (piątek). Zgłoszenia dokonują Przewodniczący Komisji Szkolnych za pośrednictwem FORMULARZA ELEKTRONICZNEGO:


Zgłoszenie do Konkursu Wiedzy Prawnej (II edycja)


Autor: Katarzyna Wyrobek, 20 listopada 2019 r.